Kawałek OIA “1441 Fourteen for One”, w którym usłyszycie 14 śpiewających i rapujących gości – każdy w innym języku od koreańskiego po afrykański Pidgin właśnie trafił na kanał OIA Official Channel w serwisie YouTube.  

Utwór „1441” to wielka mieszanka kulturowa, w której biorą udział wokaliści z różnych krajów. Każdy z nich wypowiada się w swoim ojczystym języku na tematy ważne dla każdego człowieka. Artyści wypowiadają się na temat tolerancji oraz wielokulturowości. To elementy, które często poróżniają ludzi i prowadzą do wielu konfliktów. Warto jednak sobie uzmysłowić, iż każdy z nas jest w głębi duszy taki sam. Nikt nie powinien więc cierpieć ze względu na kolor skóry, język, narodowość czy wyznawaną wiarę.

OIA o utworze:

„Wydarzył się Brexit i na całym świecie czuć tendencje nacjonalistyczne. Wracając z Polski, w samolocie napisałam na telefonie refren, zaraz potem muzykę. Zgłosiłam się do producenta – Włocha Andrea Lepori, żeby zrobił wstępny beat. Kolejne dwa miesiące spędziłam na szukaniu i nagrywaniu wokalistów i raperów. Założenie – każdy ma być z innego kraju. Utwór trwa siedem minut i są na nim języki z całego świata: od chińskiego, perskiego, francuskiego, pidgin, białoruskiego – łącznie czternaście w jednym utworze. Refren – mój, po polsku. „1441 Fourteen for One” to było spore logistyczne przedsięwzięcie”.

Zapraszamy do sprawdzenia!

 

 

Share in
Tagged in