Pochodząca z Krakowa – mieszkająca w Londynie wokalistka, jest autorką wszystkich tekstów i kompozycji na swojej debiutanckiej płycie “Wyspa”, która trafiła na listę najlepszych soulowych płyt 2016 według portalu jazzsoul.pl.

Ola Igboaka rozpoczęła edukację muzyczną w klasie skrzypiec w szkołach muzycznych I i II stopnia w Krakowie. Studiowała wokal w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Ukończyła również studia w The Institute of Contemporary Music Performance w Londynie. Jest również absolwentką psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Ola Igboaka śpiewała w Chórze Katedry Wawelskiej oraz Chórze Uniwersytetu Jagiellońskiego, brała również udział w projektach Opery Krakowskiej. Można także było ją usłyszeć w chórkach u takich artystów jak Junior Stress czy Lilu, w tym na festiwalach Joyride Redbull Festival, United Lions Reagge Festival, Afrika Festival, Juwenaliach i innych. Po wyjeździe do Londynu w 2013 roku, współpracowała z trio a capella Voxelle występując między innymi w Tate Britain w musicalu eksperymentalnym “And You Were Wonderful” oraz w Bedford Theatre w spektaklu „Dick Backhard’s Radio Show”. Była główną wokalistką sekstetu Klezmerco grającego muzykę folk-jazz. W grudniu 2016 wydała swoją debiutancką płytę “Wyspa” utrzymaną w stylistyce soul z tekstami w języku polskim. Od stycznia 2017 roku wraz z Anną Carow oraz Alex Wiseman występuje w Wielkiej Brytanii z nowym anglojęzycznym projektem Nova Scotia. Trzy wokalistki pracują nad autorskim materiałem utrzymanym w stylistyce soul/ country.

Muzyka Oli jest grana w wielu stacjach radiowych. Była m.in. gościem w Trójce w Programie Hirka Wrony „Soul muzyka duszy”.

Debiutancka płyta "Wyspa"

Płyta łączy soul, pop, poezję śpiewaną i elektronikę. Teksty są w języku polskim.

Na płycie Ola Igboaka (wtedy jeszcze OIA) zabiera w osobistą podróż po emocjach biorąc na tapetę m.in. sytuację polityczną, tolerancję, życie w multikulturowym społeczeństwie, emigrację, podróże, panujące normy i ich przekraczanie. Przygląda się wyzwaniom pokolenia “erazmusów”, międzykulturowych relacji i tindera.

Płyta została wyprodukowana częściowo w Londynie, a częściowo w Krakowie. Niektóre teksty Ola napisała podczas podróży po Azji, a resztę na tytułowej „Wyspie”. Płyta jest międzynarodową kolaboracją, uczestniczyli w niej producenci i muzycy sesyjni z różnych krajów pod nadzorem Oli.

Wszystkie wokale, chórki i fortepian zostały napisane i nagrane przez Olę. Całość płyty jest jej spójną wizją.

Bonus track „1441 Fourteen for One” został nagrany z udziałem czternastu wokalistów i raperów z czternastu krajów. Każdy artysta wypowiada się na temat tolerancji i mieszania się kultur – w swoim ojczystym języku: od chińskiego, maltańskiego, perskiego po francuski – i oczywiście refren po polsku.

Kup album
Agencja Muzyczna CRAVE - Management Artystyczny, Dystrybucja Cyfrowa Muzyki. Organizacja koncertów, tras koncertowych i eventów. Reklama, prowadzenie kanałów YouTube, Content ID, OIA

Tu znajdziesz informacje o organizowanych przez nas koncertach i wydarzeniach, na których wystąpi Ola Igboaka.