• DATA WYDANIA /18 listopada 2016
  • TYTUŁ/Atomistyka
  • LABEL /Bozon Records
  • FORMAT /Digital / CD

Tracklista

Opis

„Atomistyka” to wydany przez Bozon Records debiutancki album Anatoma. Za warstwę muzyczną krążka odpowiadają czołowi polscy producenci: Chris Carson, SoDrumatic oraz Zdolny. 

Czternaście nowoczesnych utworów opisuje przemianę, która zaszła w życiu Anatoma. Młody raper zadebiutował na scenie kilka lat temu jako B.A.K.U. . Gdy postanowił doprowadzić swoje życie do porządku, nawrócił się i przyjął pseudonim Anatom. Raper zabiera słuchaczy do mrocznych miejsc, w których regularnie bywał i wskazuje im drogę ku ocaleniu – Chrystusa. Album nie zawiera zwrotek gościnnych – „uznałem, że muszę to opowiedzieć sam” – podkreśla raper.

Recenzje

Wydana w listopadzie “Atomistyka” była dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Oto z młodego chłopaka z potencjałem, ale bez odpowiedniej charyzmy i przebicia wyrósł nagle raper z krwi i gości, żonglujący wachlarzem flow, piętrzący rymy, podśpiewujący, równie sprawnie budujący storytellingi jak punchline’y – i to wszystko przy zachowaniu mocnego szkieletu treściowego i nacisku na promocję tradycyjnych, pozytywnych wartości. Równocześnie zaglądający w ciemne zakamarki wcześniejszego życia (“Alarm”, “Zakręceni”), jak krytykujący je i wskazujący nową drogę, stojący w kontrze do wszechobecnego dziś w rapie hedonizmu, lansu i kultu pieniądza – dodatkowo wszystko na pierwszorzędnych newschoolowych bitach SoDrumatica i Chrisa Carsona.

– Mateusz Natali / Popkiller