Bio

Amerykański raper powiązany z Gang Starr Foundation. Współpracował z takimi artystami jak: Jeru the Damaja, M.O.P., Royce da 5'9", DJ Premier czy z GZA.

Wkroczył na scenę hip-hop jako członek Gang Starr Foundation obok takich artystów jak Jeru the Damaja, Big Shug i Group Home. Pierwszy raz pojawił się w 1994 na albumie Jeru the Damaja – The Sun Rises in the East, w utworze “Mental Stamina”. Kolejny występ zaliczył również na płycie Jeru tym razem Wrath of the Math z 1996 roku, rapując w “Physical Stamina”.

Debiutancki singel Afu “Whirlwind Thru Cities” wydany w 1998 osiągnął 18. miejsce w Hot Rap Tracks. W 1999 raper zaprezentował kolejny singel “Defeat b/w Mortal Kombat”. Debiutancki album Afu Body of the Life Force wydał w październiku 2000 roku. Produkcję albumu wspierali między innymi DJ Premier, DJ Muggs, True Master i Da Beatminerz. Wśród gości można usłyszeć GZA i Masta Killa z Wu-Tang Clan, M.O.P., Ky-Mani Marley oraz the Cocoa Brovaz.

W 2004 Afu-Ra nagrał kompilację Afu-Ra presents Perverted Monks. W roku 2005 trafiła do sprzedaży płyta State of the Arts. DJ Premier powrócił produkując utwór “Sucka Free”. Masta Killa z Wu-Tang Clan pojawił się w “Livin’ Like Dat”, zaś Royce da 5’9″ w “Pusha”.

W 2007 gościnnie dograł zwrotkę i pojawił się w teledysku polskiej grupy Familia H.P. Poza nim wystąpił Miodu z ekipy Jamal.

W 2010 wraz z Reggaeneratorem wystąpił gościnnie w utworze “Gangbros” na płycie “Join the Gang” polskiej grupy Hope.

W 2015 wystąpił gościnnie na klipie promującym płytę “Wiesz co się kręci” polskiej grupy Ganja Mafia w utworze o takim samym tytule produkcji Gibbs.

Kontakt

Kontakt w sprawie najbliższych koncertów:
koncerty@crave.com.pl 
+48 792 277 939

W razie pytań, napisz do nas, odezwiemy się wkrótce.

Wydawnictwa

Voice of the People to najnowszy, limitowany mixtape od AFU-RA, na którym gościnnie pojawili się m.in Sean P, Thirstin Howl the 3RD, Masta Killa (WU-TANG).

Płytę będzie można nabyć m.in. na najbliższych koncertach Afu-ra w Polsce. 

Płyta Body of the Life Fore to oficjalna, limitowana reedycja wydana przez Hiphopheadz.pl / DLR1 i Afu-Rę na potrzeby trasy koncertowej Afu-Ra, która odbyła się w 2016 i objęła 8 miastach w całym kraju.

Voice of the People, 2017
Body Of The Life Force Part 2, 2015