Anatom to inaczej Jakub Nowak, który jako B.A.K.U. zadebiutował na scenie polskiego rapu w wieku 15 lat. Było o nim głośno za sprawą utworu „Pomimo”, który rozpędził jego karierę i sprawił, że mógł grać koncerty w całej Polsce współpracując z czołowymi postaciami rodzimej sceny.

W 2007 roku jako piętnastolatek rozpoczął swoją działalność muzyczną z pierwszym albumem 'Brzmienia Podziemia’. W 2008r. ukazuje się kolejny projekt, tym razem mixtape – 'Born In The City’. Równolegle młody raper zaczyna regularnie koncertować na południu Polski. W 2010 roku na jednym z koncertów w Nowym Targu zostaje zauważony przez Pezeta, który w późniejszym czasie daje mu duże wsparcie w branży muzycznej. Powstaje również utwór na którym Pezet i B.A.K.U. udzielają się gościnnie u grupy ParExcellence.

W roku 2011 swoją premierę ma hitowy kawałek pt. ,,Pomimo”, który okazuje się być kamieniem milowym w dotychczasowej karierze nastoletniego rapera. Zaczynają się nim interesować różne wytwórnie muzyczne m in. Koka Beats czy Rapton Label. B.A.K.U. gra koncerty na terenie całej Polski supportując najpopularniejszych raperów z rodzimej sceny jak i gwiazdy zagraniczne w klubach i na kilku dużych festiwalach hip-hopowych m in. Hip Hop Fest Nysa czy Oleszyce Rap Festiwal. W 2012 ukazuje się teledysk do utworu 'Pomimo’, który cieszy się dużym zainteresowaniem (2,8mln wyświetleń), w tym samym roku raper podejmuje współpracę z wytwórnią UrbanRec w związku z wydaniem swojego legalnego debiutu pt. ,,Poznaj Mnie”. W międzyczasie bierze udział w wielu ciekawych rapowych akcjach jak Rap One Shot czy RWP: Bez Cięcia. W 2013 roku B.A.K.U. wylatuje do Los Angeles w celu nakręcenia teledysku do singla promującego płytę producencką 101 Decybeli oraz do drugiego oficjalnego singla z 'Poznaj Mnie’. 19 Kwietnia 2014 roku album 'Poznaj Mnie’ ma swoją premierę (na którym udzielili się tacy wykonawcy jak VNM, B.R.O czy Donatan).

Następnie nadszedł czas rozłąki z mikrofonem. Jakub postanowił doprowadzić swoje życie do porządku, co zaowocowało nawróceniem oraz zmianą pseudonimu na Anatom. W między czasie został jednym z Młodych Wilków Popkillera a obecnie może się poszczycić wydaniem trzech solowych albumów, w tym dwóch w pełni niezależnych – „Atomistyka”, „Autonomia” i „Anatomja„.

Booking

Michalina Biernacka
Artist Manager
+48 739 193 478
koncerty@crave.com.pl

W razie pytań, napisz do nas, odezwiemy się wkrótce. 

Autonomia

Autonomia pierwszy w pełni niezależnie wydany krążek przez Anatoma. Jest to wydawnictwo spójne brzmieniowo i koncepcyjnie, pełne nowych rozwiązań, ukazujące szeroki wachlarz wokalny artysty, jakiego dotychczas nie mieliśmy okazji usłyszeć. Jest to płyta nade wszystko wesoła, szczera i niezwykle dojrzała jak na panujące dzisiaj trendy w muzyce rozrywkowej. Autonomia kieruje nasze myśli ku elementarnym wartościom takim jak wiara, dobroć, rodzina, wierność, prawda, które są dla autora fundamentem jego egzystencji. Nade wszystko skupia się na wolności – tytułowej autonomii, do której powinien dążyć każdy z nas.

Kup płytę
Agencja Muzyczna CRAVE - Management Artystyczny, Dystrybucja Cyfrowa Muzyki. Organizacja koncertów, tras koncertowych i eventów. Reklama, prowadzenie kanałów YouTube, Content ID, Anatom Autonomia

Anatomja

ANATOMJA MIXTAPE to limitowane wydawnictwo, na którym znalazły się najciekawsze utwory zarejestrowane na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy. Przekrojowość materiału doskonale ukazuje szerokie spektrum inspiracji oraz umiejętności rapera, który z płyty na płytę konsekwentnie udoskonala swój warsztat serwując słuchaczom coraz lepszą jakość na każdym polu. Na krążku Anatom ukazuje dwa skrajne oblicza, które składają się na jego nietuzinkową osobowość, co sugeruje okładka. Z jednej strony charakterny, bezkompromisowy, emocjonalny przekaz, z drugiej lekkość i kąśliwe poczucie humoru. Nie brakuje więc ciężkich bangerów, refleksyjnych utworów i pozytywnych, lekkich hitów. Produkcją zajęli się między innymi Fast Life Sharky, Feliepe, MYNØ czy Atezu. Mixtape w wersji fizycznej będzie dostępny JEDYNIE w wersji preorderowej, jak również ekskluzywny merch, który idealnie podkreśla jego charakter

Kup płytę
Anatom - Anatomja Mixtape - Agencja Muzyczna CRAVE - Management Artystyczny, Dystrybucja Cyfrowa Muzyki. Organizacja koncertów, tras koncertowych i eventów. Reklama, prowadzenie kanałów YouTube, Content ID

Wydarzenia

Tu znajdziesz informacje o organizowanych przez nas koncertach i wydarzeniach, na których wystąpi Anatom.