Bio

Anatom to inaczej 24-letni Jakub Nowak, który jako B.A.K.U. zadebiutował na scenie polskiego rapu w wieku 15 lat. Było o nim głośno za sprawą utworu "Pomimo", który rozpędził jego karierę i sprawił, że mógł grać koncerty w całej Polsce współpracując z czołowymi postaciami rodzimej sceny.

W 2007 roku jako piętnastolatek rozpoczął swoją działalność muzyczną z pierwszym albumem ‘Brzmienia Podziemia’. W 2008r. ukazuje się kolejny projekt, tym razem mixtape – ‘Born In The City’. Równolegle młody raper zaczyna regularnie koncertować na południu Polski. W 2010 roku na jednym z koncertów w Nowym Targu zostaje zauważony przez Pezeta, który w późniejszym czasie daje mu duże wsparcie w branży muzycznej. Powstaje również utwór na którym Pezet i B.A.K.U. udzielają się gościnnie u grupy ParExcellence.

W roku 2011 swoją premierę ma hitowy kawałek pt. ,,Pomimo”, który okazuje się być kamieniem milowym w dotychczasowej karierze nastoletniego rapera. Zaczynają się nim interesować różne wytwórnie muzyczne m in. Koka Beats czy Rapton Label. B.A.K.U. gra koncerty na terenie całej Polski supportując najpopularniejszych raperów z rodzimej sceny jak i gwiazdy zagraniczne w klubach i na kilku dużych festiwalach hip-hopowych m in. Hip Hop Fest Nysa czy Oleszyce Rap Festiwal. W 2012 ukazuje się teledysk do utworu ‘Pomimo’, który cieszy się dużym zainteresowaniem (2,8mln wyświetleń), w tym samym roku raper podejmuje współpracę z wytwórnią UrbanRec w związku z wydaniem swojego legalnego debiutu pt. ,,Poznaj Mnie”. W międzyczasie bierze udział w wielu ciekawych rapowych akcjach jak Rap One Shot czy RWP: Bez Cięcia. W 2013 roku B.A.K.U. wylatuje do Los Angeles w celu nakręcenia teledysku do singla promującego płytę producencką 101 Decybeli oraz do drugiego oficjalnego singla z ‘Poznaj Mnie’. 19 Kwietnia 2014 roku album ‘Poznaj Mnie’ ma swoją premierę (na którym udzielili się tacy wykonawcy jak VNM, B.R.O czy Donatan).

Następnie nadszedł czas rozłąki z mikrofonem. Jakub postanowił doprowadzić swoje życie do porządku, co zaowocowało nawróceniem, zmianą pseudonimu na Anatom oraz wydaniem albumu “Atomistyka”. Obecnie Anatom pracuje wraz z Markiem Dulewiczem nad nowym krążkiem, który ukarze się niebawem w barwach Embryo Nagrania.

Kontakt

Michalina Biernacka
Artist Manager
+48 792 277 939
anatom@crave.com.pl

W razie pytań, napisz do nas, odezwiemy się wkrótce. 

Wydawnictwa

„Atomistyka” to wydany przez Bozon Records debiutancki album Anatoma. Za warstwę muzyczną krążka odpowiadają czołowi polscy producenci: Chris Carson, SoDrumatic oraz Zdolny. 

Czternaście nowoczesnych utworów opisuje przemianę, która zaszła w życiu Anatoma. Młody raper zadebiutował na scenie kilka lat temu jako B.A.K.U. . Gdy postanowił doprowadzić swoje życie do porządku, nawrócił się i przyjął pseudonim Anatom. Raper zabiera słuchaczy do mrocznych miejsc, w których regularnie bywał i wskazuje im drogę ku ocaleniu – Chrystusa. Album nie zawiera zwrotek gościnnych – „uznałem, że muszę to opowiedzieć sam” – podkreśla raper.

Tracklista

Wydarzenia

Tu znajdziesz informacje o zbliżających się koncertach i wydarzeniach, na których wystąpi Anatom.